Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Moody’s snížila rating společnosti Orco

Ratingová agentura Moody’s snížila společnosti ORCO rating ze stupně B2 na B3 s tím, že další snížení ratingu se posuzuje.

Předchozí rating očekával generování stabilního zisku (při vyloučení zisku z přecenění investičního majetku), zatím tomu tak ovšem není a úvěrová bonita společnosti byla ke konci roku 2007 slabší, než očekávání Moody’s. Podle Moody’s není předchozí rating udržitelný kvůli slabému provoznímu zisku, zápornému provoznímu cash flow a zároveň vysokému zadlužení (poměr dluh vůči EBITDA).

Nový rating je dále v revizi, jelikož výrazná expanze společnosti ORCO zvýšila její rizikový profil. Zejména zaměření na spekulativní komerční i residenční nemovitosti může vést v případě oslabení realitního trhu v CEE regionu k problémům s likviditou a zvýšení úrokových sazeb kvůli inflaci by pak mohlo mít nepříznivý vliv na poptávku či pronájem u těchto nemovitostí.

Snížení ratingu může pro společnost znamenat zhoršení přístupu k financování, resp. vyšší úrokové náklady. Akcie společnosti reagovaly na zprávu pádem z denních maxim kolem 1 030 koruna za akcii na zavírací hodnotu 1016 korun, což znamená denní přírůstek o 2,2 %.

Zdroj: Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.