Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Mladí lidé nemají o vstup do druhého pilíře zájem

Penze 03.01.2013 | 10:53 3 komentáře

Zájem o nový státní systém zajištění na penzi stále klesá. Najisto s ním nepočítá žádný z respondentů ve věkové kategorii 18 až 24 let. Zájem se od léta loňského roku propadl z 11 % na současných 4,8 %. Největší zájem mají o reformu lidé ve věku od 35 až 44 let.  Vyplývá to z údajů AWD penzijního barometru. 

Zájem veřejnosti o II. pilíř je nižší ze zcela jednoduchého důvodu. Zatímco v loňském roce většina lidí vůbec nevěděla, jak bude nový systém fungovat, nyní mají lidé možnost seznámit se s jeho konkrétními parametry. S tím jak se lidé o II. pilíři dozvídají podrobnosti, jejich ochota zapojit se do něho klesá.  To ovšem neznamená, že by lidé neměli zájem spořit si na stáří – na vhodné alternativy k druhému pilíři se v současnosti dotazuje stále více našich klientů,“ komentuje aktuální výsledky AWD Penzijního barometru Tomáš Rampula, hlavní analytik společnosti AWD.

Chcete vstoupit do druhého pilíře spoření na penzi podle nové důchodové reformy?

grafik-penze

Graf: Zájem o vstup do druhého penzijního pilíře. Zdroj: AWD Penzijní barometr. Prosinec 2012. N = 956 respondentů.

Zdroj: Tisková zpráva AWD

3 komentáře: “Mladí lidé nemají o vstup do druhého pilíře zájem”

 1. Petr napsal:

  Možná, že to bude také tímto:
  Vzhledem k tomu, že systém ČNB kolabuje, a to je nutné pro přihlášení registrace. Kvůli tomu zatím není téměř žádný poradce zaregistrován a tak zatím nesmíme sepisovat penzijní produkty (II. a III. pilíř).

  Nepříjemnou situaci… kde vyvíjíme tlak na ministerstvo vnitra, které je za registrační systém ČNB zodpovědné. Náměstek ministra vnitra Radek Šmerda již kvůli skandálnímu selhávání systému odešel z ministerstva, resp. byl k tomu donucen.

  • právní napsal:

   ano, tato informace šla do sítě Broker Cons., ale není to celá pravda (jako obvykle). Například Partners jako společnost byla registrována již v na konci prosince a tento týden má registraci něco kolem 380 poradců. nehledal bych to tedy jen na straně ČNB. kdo chce, tak to zajistí.

 2. Podvedená klientka napsal:

  Jen se zeptejte AWD na vhodné alternativy spoření na stáří! Ta banda gaunerů, zlodějů a podvodníků dokáže člověku vnutit tak akorát IŽP. Proč ne, když z toho mají tak enormní provize, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.