Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Mladí Češi se bojí chudoby, staří nemocí

Penze Daniel Kuchta 09.11.2010 | 17:49 0 Komentářů

Třetina Čechů by se chtěla věnovat v důchodu svým koníčkům, lidé se základním vzděláním chtějí odpočívat, vysokoškoláci se chtějí věnovat rodině. Podle průzkumu, který pro ČSOB zpracovala agentura Factum Invenio, je však otázkou, kde na to vezmou peníze.

Průzkum pod názvem „Češi a spoření na stáří“ také ukázal, že mladí Češi se bojí, že ve stáří budou chudí, starší ročníky zase děsí nemoci. Většina lidí si podle průzkumu spoří nedostatečné částky, které jim zdaleka nezajistí komfort, zejména když se bude státní důchod postupem času zmenšovat. Přesto chce 27 % obyvatel velkoměst v důchodovém věku cestovat. Cestování a koníčkům se chce v důchodu věnovat i více než polovina lidí ve věku 31 – 50 let, v kategorii Čechů s čistým příjmem nad 25 000 Kč je to dokonce téměř 40 %.

„Třetina Čechů by se ráda v důchodu věnovala svých zájmům a koníčkům, otázka je, zda budou mít dostatek prostředků, aby tento plán mohli realizovat. Zejména dnešním třicátníkům nezbude po uhrazení základních životních potřeb dost peněz právě na investice do zálib a cestování,“ uvedl Petr Dufek, analytik ČSOB.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.