Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Mitas dá v Holešově práci 550 lidem závodem za miliardu

Investice 25.08.2010 | 21:27 0 Komentářů

Obří průmyslovou zónu se postupně daří naplňovat navzdory křehkému stavu ekonomiky

Holešov – Až 550 nových pracovních míst plánuje vytvořit  česká gumárenská společnost Mitas ve strategické průmyslové zóně Holešov.  Její investice do nového závodu má přesáhnout miliardu korun. Informovala o tom dnes vládní agentura na podporu investic Czechinvest.
Z celkem 360 hektarů zóny pro sebe Mitas zabere šest a půl hektaru s opcí na dalších šest hektarů. Ačkoliv může jeden investor u Holešova obsadit až sto hektarů, jde o první skutečně větší investici, o kterou vedení kraje při prosazování zóny usilovalo.
Mitas už se Zlínským krajem podepsal Deklaraci o porozumění a stavět chce začít příští rok. Naplno by měl nový český podnik fungovat do roku 2014. Vyrábět bude především obutí pro zemědělské stroje.
Pět investorů recesi navzdory
„Zóna v Holešově je investorům otevřená ani ne rok a za tu dobu jich stihla přilákat už pět. Celkem tu slíbili vytvořit přes tisíc nových pracovních míst. Vzhledem ke křehkému stavu světové ekonomiky jsou to vynikající výsledky.“ Je přesvědčena Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.