CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

23. 01. 2008

0 komentářů

Místo dluhopisů cihly

 


 

Se vstupem do realitního investičního byznysu to Česká spořitelna myslí vážně, dokonce kvůli tomu založila novou dceřinou investiční společnost Reico, píše Tomáš Skřivánek v týdeníku Euro.

První retailový fond investující do kancelářských budov, hotelů nebo průmyslových parků by měl vzniknout v posledním čtvrtletí letošního roku.

Osmdesát procent z necelých tří set miliard korun investovaných v tuzemsku do fondů je uloženo velmi konzervativně – ve fondech peněžního trhu, v dluhopisových či zajištěných fondech.

Česká spořitelna věří, že část těchto peněz se podaří přitáhnout k novému typu investic. Nejvíce konzervativních investorů se rekrutuje právě z jejích klientů, takže pokud nechce ztratit tržní podíl, nic jiného než být v realitních investicích jedničkou jí ani nezbývá.

„Očekáváme, že do nemovitostních fondů bude směřovat přibližně pětina peněz investovaných do fondů,“ sdělil šéf investičních produktů České spořitelny Martin Burda.

REKLAMA

Při loňském přílivu nových peněz ve výši 30 miliard vychází, že do realitních fondů by mohlo plynout zhruba šest miliard korun ročně.

Celý článek najdete v týdeníku Euro.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *