Středa 28. října. Je Státní Svátek

Ministr turismu Řecka: přijeďte, ukážeme vám Apokalypsu

Investice 05.06.2010 | 07:48 0 Komentářů

Řecký turismus probudila krize do nového světa tvrdé konkurence, čekají ho změny

Ixiá – Řecký ministr turismu a kultury Jorgos Nikitiadis vytahuje z kapsy korálky zvané komboloi a hraje si s nimi v prstech. Tradiční řecký prostředek úlevy od stresu mu pomáhá přečkat rozhovor, jakých kvůli obavám Řecka z poklesu počtu turistů v posledních dnech absolvoval po celé Evropě desítky.
„Demonstrace v Aténách se odehrály na pár stovkách metrů čtverečních. Nijak se ale nedotkly zbylých stovek milionů metrů čtverečních, kde máme turisty,“ vysvětluje, proč se lidé nemusejí bát cestovat do Řecka.
Turismus v zemi teď podle něj přesto čekají změny. „Musíme udělat dvě věci: zvýšit kvalitu služeb a snížit ceny,“ řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz v loby hotelu Rhodos Palace na stejnojmenném ostrově.
A.cz: Tradiční klientelou Řecka jsou mimo jiné i turisté z Německa, které je zároveň největším potenciálním věřitelem v záchranném balíčku pro Řecko i eurozónu. Tamní voliči si  ale záchranu Řecka nepřejí. Od března se proto hodně mluvilo o tom, jestli němečtí turisté nevyhlásí letos Řecku  bojkot. Potvrdila to čísla?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.