Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Ministr popřel, že Řecko o víkendu vyhlásí bankrot

Investice 09.09.2011 | 20:06 0 Komentářů

Podle ministra financí Venizelose je cílem spekulací poškodit euro

Atény – Šířící se pověsti, podle nichž Řecko o víkendu vyhlásí státní bankrot, jsou spekulacemi, jejichž cílem je poškodit euro a eurozónu. Řekl to v pátek večer řecký ministr financí Evangelos Venizelos. Dodal, že takové spekulace se objevují pravidelně od počátku loňského roku, kdy se předlužená země ocitla v dluhové krizi.
„Není to poprvé, co vzniká organizovaná vlna ‚pověstí‘ o bankrotu Řecka. Je to nevkusná hra, organizovaná spekulace proti euru a eurozóně jako celku,“ uvedl ministr ve svém prohlášení. Reagoval jím na pověsti o bankrotu, které se v poslední době začaly šířit na internetu.
#grafika1
Řecko se loni stalo první zemí eurozóny, která mezinárodní společenství požádala o pomoc, aby se vyhnula platební neschopnosti. Od evropských partnerů a Mezinárodního měnového fondu (MMF) mají Atény postupně získat půjčku 110 miliard eur (asi 2,7 bilionu korun). Ukázalo se ale, že tato suma stačit nebude a eurozóna se proto spolu s MMF letos v červenci dohodla s Aténami na druhém záchranném balíku ve výši 109 miliard eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.