Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Ministerstvo financí zvažuje zrušení příspěvků ke stavebnímu spoření a penzijnímu připojištění

Penze Luboš Svačina 10.03.2010 | 11:39 0 Komentářů

Ministerstvo financí v rámci příprav na důchodovou reformu zvažuje různá opatření jak celý systém zjednodušit a zprůhlednit. Jedním z navrhovaných opatření je také zrušení nejrůznějších státních příspěvků a daňových úlev.

Ministerstvo financí zveřejnilo svůj plán jak zjednodušit a zpřehlednit systém nejrůznějších státních podpor a úlev, a jak ušetřit 17 miliard korun. V rámci připravované důchodové reformy navrhuje ministerstvo zrušit jak státní podporu stavebního spoření, tak podporu penzijního připojištění

"Úspora za zrušenou podporu by byla vyšší než sedmnáct miliard korun, protože by se zrušily i daňové odpočty u životního pojištění a daňový test u přímých investic. Náš návrh je námětem k diskuzi. Muselo by se samozřejmě zajistit, aby lidé  v současné době motivovaní stáními příspěvky nepřestali spořit, pokud by ke zrušení dotací došlo," uvedla pro deník E15 Klára Hájková, náměstkyně ministra financí.

Zatím jsou však tyto návrhy pouze součástí diskuzí a ani na Ministerstvu financí v těchto otázkách v současnosti nepanuje jednotný názor.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.