Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Milionové dotace nestačí, odpad z jatek skončil na poli

Investice 03.07.2009 | 14:45 0 Komentářů

Majitel jatek se k hromadě vnitřností nechce znát. Tvrdí, že vznikla omylem.

Lužec nad Cidlinou – Touha ušetřit pár tisíc korun nebo jen lenost některého ze zaměstnanců? Co přesně stálo na počátku „dobrého nápadu“ vyvážet odpad z jatek do polí se lze jen dohadovat. Výsledkem však je metr vysoká a několik metrů dlouhá hromada zvířecích vnitřností v polích za Lužcem nad Cidlinou.
O původu živočišného odpadu nemůže být pochyb. Ve vesničce s necelými pěti stovkami obyvatel jsou totiž jatka – jedna ze dvou v Královéhradeckém kraji. Podnik, který vlastní starosta Lužce Jaroslav Bareš, je od nevábné hromady ukryté mezi poli vzdálený sotva půl kilometru.
A jméno starosty obce lze s nelegální skládkou živočišného odpadu spojit ještě jedním způsobem – je totiž majitelem pozemku, na němž odpad leží. Příhodně vyklopený vedle hromady hnoje.
Jediné opomenutí? Těžko
Sám majitel jatek však tvrdí, že o existenci hromady v polích vůbec neví. „To není skládka takového odpadu. Oni tam vozí hnůj, který vyvrhneme z bachorů. Jestli se jim do toho něco přimotalo, nebo třeba nepřijela kafilerka a oni chtěli jít v pátek dřív domů… Já bych si tam nikdy nedovolil dát,“ tvrdil nejistě Jaroslav Bareš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.