Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Milan Šimáček: Rozvoj současného stavu penzijního připojištění se státním příspěvkem a role v budoucí důchodové reformě

Penze Karel Smetana 23.01.2008 | 14:52 0 Komentářů

O budoucnosti penzijního připojištění a chystaných změnách v souvislosti s důchodovou reformou informuje posluchače Milan Šimáček – náměstek ministra financí ČR

Objem prostředků v penzijních fondech utěšeně roste, přesto systém penzijního připojištění není schopen účastníky významně zaopatřit na důchod.

Penzijní připojištění v současném systému nedokáže prostředky dostatečně zhodnotit. Milan Šimáček uvádí nutnost doplnit systém důchodového připojištění o další formy dlouhodobého spoření.

V jednotlivých etapách reformy důchodového připojištění by mělo jít k oddělení majetku penzijních fondů a zvýhodnění postupného čerpání prostředků z penzijního připojištění v důchodovém věku a k motivování vyšších příspěvků účastníků.¨V rámci 3. etapy reformy bude vytvoření třetího pilíře, který se bude skládat ze systému dobrovolného spoření na důchod.

Milan Šimáček se dále zabývá aktuální situací, která je diskutována v rámci pracovních skupin Ministerstva financí, APF, ČNB a tou je připravované oddělení majetku penzijních fondů.

Milan Šimáček uvádí, že Ministerstvo financí je si vědomo nutnosti reformy důchodového systému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.