Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Michael Rentmeister vystřídá Wilfrieda Kempchena ve funkci předsedy představenstva OVB Holding AG a OVB Vermögensberatung AG

Dozorčí rady společností OVB Holding AG a OVB Vermögensberatung AG dnes jmenovali Michaela Rentmeistera (46) předsedou představenstva obou společností a nástupcem šéfa představenstva Wilfrieda Kempchena (67). K výměně ve vedení společnosti dochází k 1. lednu 2012. Kempchen oznámil svůj odchod z OVB nejpozději ke konci roku 2012, s možností odejít i dříve, pokud se najde vhodný nástupce (tisková zpráva OVB).

Wilfried Kempchen působí v OVB 40 let. Před svým jmenováním do představenstva patřil 38 let k nejúspěšnějším zemským ředitelům OVB v Evropě. Od roku 2009 Kempchen ve funkci předsedy představenstva podnik bezpečně převedl přes finanční a hospodářskou krizi, upevnil postavení odbytu v tuzemsku a zahraničí a vytyčil rozhodující směr pro úspěšnou budoucnost podniku. Předpokládá se, že bude Kempchen v roce 2012 zvolen do dozorčí rady obou společností, kde bude moci i v budoucnu zúročit své dlouholeté znalosti v odbytu a svou mezinárodní síť pro další pozitivní vývoj koncernu OVB.

Wilfried Kempchen: „OVB pro mě je a zůstává srdeční záležitostí. Budu podnik dále doprovázet na jeho cestě za úspěchem.“ Wilfried Kempchen zároveň poblahopřál svému nástupci jménem celého představenstva: „Naše mezinárodní zaměření a náš obchodní model vyžadují dobře strukturované a stabilní vedení. S Michaelem Rentmeisterem ve funkci mého nástupce budeme moci tuto stabilitu zabezpečit interně i externě. Z toho budou profitovat naši zákazníci, finanční poradci i naši pracovníci.

Michael Rentmeister: „Jmenování předsedou představenstva obou společností je výzvou, která je spojena s velkou odpovědností. Těším se na nové úkoly a zastávám optimistický názor, že budeme moci společně s mými kolegy z představenstva, našimi finančními poradci, pracovníky a produktovými partnery koncern dále rozvíjet pro blaho našich zákazníků.

Rentmeister jako Kempchenův nástupce je všestranný manažer, který má široké zkušenosti s poskytováním finančních služeb. Od roku 2006 je předsedou představenstva Bonnfinanz AG, společnosti koncernu Zurich Financial Services působícího po celém světě. Předtím byl od roku 1999 v odbytu koncernu BHW odpovědný jako ředitel za velké části týmu externích prodejců, specialistů a zaměstnanců ve vnější správě a zastával různé odpovědnosti v centrále. Michael Johnigk, předseda dozorčí rady obou společností OVB: „Jako schopný expert ve svém oboru je Michael Rentmeister ideálním nástupcem Wilfrieda Kempchena. Koncern OVB se v posledních letech celkově dobře rozvíjel a posílil zejména na mnoha zahraničních trzích. Jsem si jistý, že Michael Rentmeister společně s členy představenstva holdingu, Oskarem Heitzem a Mariem Freisem a s členem představenstva OVB Vermögensberatung, Jürgenem Kotullou, bude naše podniky úspěšně dále rozvíjet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.