Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Merrill Lynch odepíše 15 miliard USD

Podle informací listu New York Times dosáhnou ztráty banky Merrill Lynch z investic na hypotečním trhu částky 15 miliard dolarů, což je dvakrát více než banka původně očekávala.

Merrill Lynch v souvislosti s očekávanou ztrátou ve výši 15 miliard USD začala s vyhledáváním investora pro navýšení kapitálu, informoval New York Times.

Banka, která zveřejní výsledky svého hospodaření příští týden, nyní podle listu jedná s investory ve Spojených státech, Asii i na Blízkém východě. Zpráva vedla k poklesu dolaru vůči japonskému jenu a přispěla rovněž k poklesu japonských akcií na více než dvouleté minimum, napsala agentura Reuters.

Novým generálním ředitelem banky Merrill Lynch byl v listopadu jmenován John Thain, který v říjnu ve funkci nahradil Stanley O’Neala, který ze své funkce rezignoval po zveřejnění výsledků za 3. čtvrtletí loňského roku.

Firma v říjnu oznámila, že ve třetím čtvrtletí kvůli letní krizi na úvěrových trzích prodělala celkem 2,3 miliardy dolarů, zatímco o rok dříve měla třímiliardový zisk. Tou dobou banka ve svých odhadech ztrátových investic hovořila o částce 8,4 miliardy USD.

Zdroj: ČTK, Patria Online

Čtete dále:
Daniel Kuchta: Hlavní témata příštího roku: Opatrnost a hypoteční krize
Daniel Kuchta: Jaká překvapení nás čekají v roce 2008?
Pavel Kohout: Americké hypoteční strašidlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.