Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Merkelová: Evropa by měla nalít peníze do bank

Investice 06.10.2011 | 18:35 0 Komentářů

Německá kancléřka by tak zabránial větším škodám

Berlín – Evropa by neměla váhat s rekapitalizací svých bank, pokud to zabrání větším škodám na ekonomice. Řekla to na tiskové konferenci po setkání šéfů mezinárodních finančních institucí v Berlíně německá kancléřka Angela Merkelová.
„Upozornění, která dostáváme – že evropské banky nemají dostatečný kapitál – by měla být brána velmi vážně,“ řekla Merkelová.
Jako první na to Evropskou unii upozornil před měsícem Mezinárodní měnový fond, jeho zpráva však tehdy narazila na odpor evropských politiků i centrálních bankéřů. Ti fond obvinili z podjatosti a špatných výpočtů a odkazovali na „úspěšné“ výsledky nedávných zátěžových testů.
Jak jsou na tom evropské banky?
„Situace je taková, že se na to v Evropské unii musíme podívat znovu,“ řekla Merkelová. „Pokud to bude nezbytné a bude to rozumná investice, neměli bychom váhat, protože jinak vzniknou škody mnohem vyššího řádu,“ dodala kancléřka, kterou na tiskové konferenci doprovázeli nejvyšší představitelé Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a dalších globálních organizací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.