Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Mercedes přidal model do své „A“ řady. Novinka je kombi

Investice 27.11.2014 | 07:59 0 Komentářů

Tvary nového vozu se inspirovaly u většího a luxusnějšího sourozence CLS Shooting Brake.

Mercedes přidal model do své "A" řady. Novinka je kombi

Dalším přírůstkem mezi modely, které spadají do nejmenší, takzvané „A“ řady značky Mercedes-Benz, je sportovní kombi. Oficiální označení modelu zní CLA Shooting Brake. Již před ním německý prémiový výrobce vozů označených třícípou hvězdou začal nabízet hatchback, sedan a SUV.

Ceny zatím značka neodtajnila, téměř všechny technické údaje však ano. Automobil na délku měří 4 630 milimetrů, vysoký je pouze 1 435 milimetrů a jeho šířka činí 1 777 milimetrů.

Inženýři zodpovědní za vývoj vozu si opět pohráli s aerodynamikou. Výsledkem je skvělý koeficient odporu vzduchu 0,26.

Auto nabízí i solidní užitné vlastnosti. Například objem zavazadlového prostoru je minimálně 495 litrů. Lze ho ale zvětšit změnou sklonu opěradel zadních sedaček, případně jejich sklopením. V takovém případě lze do vozu naložit předměty o objemu až 1354 litrů.

V tiskové zprávě značka informuje, že díky tvaru střechy budou mít lidé na zadních sedadlech více prostoru. Konkrétně jde o místo nad hlavou, kde oproti kupé přibyly čtyři centimetry.

Vůz má standardně poháněna přední kola, ale během příštího roku se začne nabízet i varianta s pohonem obou náprav.

Pod kapotu se bude montovat šestice motorů. Dva z nich spalují naftu, čtyři naopak benzin.

Nejúspornější bude CLA Shooting Brake se vznětovým motorem 220 CDi, kterému stačí na ujetí stokilometrové vzdálenosti pouze 4 litry nafty. Přitom tento agregát disponuje maximálním výkonem 130 kW a lze s ním (samozřejmě po německé dálnici) uhánět až rychlostí 228 kilometrů v hodině.

Benzinové verze mají výkony od  90 do 155 kW (122-210 koňských sil). Ještě nad nimi je ale CLA 45 AMG s ohromujícím výkonem 265 kW (360 koňských sil). Tento vůz dokáže z nuly na stokilometrovou rychlost zrychlit za 4,7 sekundy.

Prodeje CLA Shooting Brake zahájí dealeři Mercedesu na konci března příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.