Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

McCafé v Česku startuje, první bude v Průhonicích u D1

Investice 09.07.2009 | 06:46 0 Komentářů

McDonald’s chce konkurovat dalším kavárenským řetězcům

Praha – První kavárna McCafé v České republice přivítá zákazníky 16. července u dálnice D1 v pražských Průhonicích. Vyplývá to ze sdělení tiskové mluvčí McDonald’s v České republice Drahomíry Jirákové.
McCafé nebudou zcela nové provozovny, ale „jen“ nově vytvořené kavárenské koutky v některých už fungujících provozovnách McDonald’s. Podle neoficiálních informací nabídnou koutky McCafé jiný typ kávy než dosud prodávají restaurace McDonald’s, i když její dodavatel – firma Kraft Foods – zůstane stejný. V kavárnách dostanou zákazníci kávu nikoliv do plastových kelímků, ale do klasických porcelánových šálků.
Zástupci českého McDonald’s už dříve avizovali, že brzy otevřou také další kavárny, a to i mimo Prahu. Cílem je udržet tempo růstu tržeb – vloni lidé u McDonald’s v Česku utratili rekordních 3,78 miliardy korun, což znamenalo meziroční nárůst o 18 procent. Firma má v Česku kolem 80 provozoven.
Koncept McCafé firma poprvé uvedla v roce 1993 v Austrálii, nyní je v provozu přes 1300 kaváren v různých zemích. V Evropě už funguje například v Německu, Irsku, Itálii či Rusku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.