Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

mBank razantně snížila úročení svých účtů eMax a mKonto

Banky Daniel Kuchta 18.03.2009 | 15:47 1 Komentář

Od středy 18.3. snížila mBank úročení u spořícího účtu eMax na méně než polovinu a úročení na účtu mKonto snížila na nulu. Zároveň zavedla nový spořící účet eMax Plus.

Poněkud nepříjemného překvapení se dočkali majitelé účtů eMax a zejména mKonto, u nihož dosud mohli počítat s jedním z nejvyšších úročení na trhu v kombinaci s trvalou dostupností peněz. V novém úrokovém lístku banky došlo ke snížení úročení kreditního zůstatku u spořícího účtu z 2,7 % p.a. na 1,3 % p.a. U běžného účtu mKonto bylo úročení kreditního zůstatku zrušeno, takže zůstatek na běžném účtu nebude úročen vůbec. Podle banky je úročení 0,3 % p.a. tak zanedbatelné, že je lepší ho zrušit úplně.

Banka dále představila nový spořící účet eMax Plus, který se od „normálního“ účtu eMax liší jak úročením (2,8 % p.a.), tak i omezenou možností pohybů na účtu, zejména u odchozích plateb. První odchozí platba z účtu totiž není zpoplatněna, u ostatních pak majitel účtu zaplatí poplatek ve výši 150 Kč. K účtu nebude možné získat platební kartu.

U firemního účtu mBusiness Konto a spořícího účtu mBusiness eMax se úroky nemění.

Zdroj: mBank

Jeden komentář: “mBank razantně snížila úročení svých účtů eMax a mKonto”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.