Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

mBank omezí účet zdarma. Změny byly nutné, tvrdí vedení

Investice 11.06.2010 | 11:15 0 Komentářů

Online rozhovor nejen o poplatcích, nižších úrocích a nových hypotékách

Online rozhovor – Polská mBank vstoupila na český trh v listopadu 2007 a rychle si získala oblibu díky nulovým poplatkům, nadprůměrnému úročení spořicího účtu nebo inovativním hypotékám.  V posledních měsících ale přináší klientům i nepříjemné novinky.
Jak online deník Aktuálně.cz informoval už v minulém týdnu, mBank od 1. srpna omezí svůj bezplatný účet mKonto. Zdarma zůstane jen deset platebních příkazů v měsíci (s výjimkou transakcí v rámci mBank a pravidelných plateb). Banka také omezí bezplatné výběry z bankomatů. Podrobněji jsme o změnách a důvodech pro jejich zavedení psali v tomto článku.
mBank nepotěšila klienty ani postupným snižováním úročení spořicího účtu výrazně pod průměr trhu (podrobnosti zde) či nenápadným způsobem, jakým o těchto změnách informovala (viz tento článek).
Příjemnější novinkou je nová mHypotéka Light, která nabízí pohyblivou sazbu už od 3,7 procenta. Na nejnižší úrok však dosáhne jen ten, kdo chce půjčit maximálně 50 procent zástavní hodnoty nemovitosti a současně si sjedná pojištění. (Přehled sazeb hypoték najdete v tomto textu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.