CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

23. 11. 2011

24 komentářů

Mark Mobius na investiční konferenci firmy E&S – Ertrag & Sicherheit v Brně

 


 

„Když to vypadá, že finanční trhy jsou globálně v krizi, mají investoři sklon stahovat kapitál z akciových trhů a vkládat ho do likvidních prostředků nebo vkladů, které považují za nejjistější – jako do státních cenných papírů USA. To je nejhorší možné rozhodnutí.“, říká Mark Mobius, předseda představenstva Templeton Emerging Markets. Pro fondového TOP-manažera je rozprostření investovaného kapitálu do celého světa rozhodující. Koneckonců, není každý trh stejnou měrou a ve stejnou dobu vtažen do podílu na ztrátě.
www.franklintempleton.cz

Velký aplaus zhruba 1200 nadšených účastníků investiční konference společnosti E&S.

„Nyní je ideální okamžik pro diverzifikaci“

„Nejlepší způsob pro minimalizaci rizik je podle našeho přesvědčení rozprostření do domácích i mezinárodních kategorií investic.“ Především by se ale měl investor angažovat v zemích s nejlepším výhledem pro růst. Hraniční a rozvíjející se trhy rostou třikrát rychleji než průmyslové země a mají k dispozici vyšší devizové rezervy při nižším poměru zadlužení. Kromě toho na ně připadá více než třetina globální kapitalizace trhu. Portfolia většiny investorů jsou v rozvíjejících se zemích silně podhodnocená. Proto je nyní ideální okamžik pro diverzifikaci.“, říká Mobius ve svém klíčovém sdělení před cca 1.200 nadšenými partnery firmy E&S z České republiky, Slovenska a Rakouska.

„Návštěva Marka Mobia je pro naše firmy velkou poctou. Patří nejen k nejúspěšnějším fondovým manažerům na světě ale i k těm, kteří nejčastěji cestují, aby mohl navštívit a analyzovat podniky na rozvíjejících se trzích Latinské Ameriky přes východní Evropu až po Asii. To, že si našel čas na přednášku pro naše partnery v Brně, podtrhuje význam společností E&S a Jung, DMS & Cie. jako důležitých hráčů na trhu.“, říká jednatel E&S Manfred Zettl a Mag. Alexander Varga, jednatel spol. Jung, DMS & Cie. pro střední a východní Evropu.

Ředitelé prodeje, ředitelé direkcí, členové managementu společnosti E&S a guru v oboru investic Mark Mobius.

REKLAMA

Konference E&S – 14 hodin nabitého programu

Při konferenci o investicích představili produktoví partneři z několika zemí své produkty. Nejdůležitější produkty a inovace z oblastí investování a financování. Kromě Franklin Templeton Investments se zúčastnili mj. také zástupci BNP Paribas, EVVE (investice do zlata a stříbra), Raiffeisenbank a Wüstenrot. Večer potom patřil celý mimořádným výkonům českých obchodních partnerů E&S. Více než 60 úspěšných obchodních partnerů bylo oceněno za výkony odvedené v posledních měsících.

Publikum nadchnul Dr. Klaus Jung, průkopník investičních fondů

Jako zvláštní host byl přivítán průkopník investic do podílových fondů v Evropě: zakladatel a předseda dozorčí rady společnosti Jung, DMS & Cie. AG, Dr. Klaus Jung. V roce 1957 přinesl myšlenku podílových fondů z USA do Německa a uzavřel již v roce 1961 první přímou obchodní dohodu s americkými fondovými společnostmi.

Dr. Jung představil nejdůležitější body ze svého úspěšného standardizovaného poradenského rozhovoru pro podílové fondy a vyslovil nadšeně: „To, že je zde v České republice tolik lidí přesvědčeno o myšlence investičních fondů, považuji za úžasné. Pokračuje se zde v tom, s čím jsem před více než 50 lety v Německu začal.“

Průkopník investičních fondů Dr. Klaus Jung, fondový manažer Mark Mobius a jednatelé společnosti E&S Leo Krauthaufer und Manfred Zettl.

REKLAMA

O společnosti E&S – Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H.

Společnost Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H. (E&S) se sídlem v Grazu v Rakousku patří k hlavním rakouským nezávislým majetkovým poradcům a specializuje se na dlouhodobé budování majetku pomocí věcných hodnot. Společnost E&S s několika pobočkami a asi 50 obchodními kancelářemi je činná v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. U E&S je registrováno asi 4.000 partnerů.
www.es-investments.com/cz

O společnosti Jung, DMS & Cie.

Skupina Jung, DMS & Cie. je svazem sestávajícím z více než 14.000 volných poskytovatelů finančních služeb v Německu, Rakousku a východní Evropě. Poradci se soustřeďují na péči o své zákazníky. Skupina Jung, DMS & Cie. se stará se svými asi 100 spolupracovníky ve Wiesbadenu, Grünwaldu u Mnichova a ve Vídni o veškerou administrativu, tedy o zpracování investičních, podílových a pojišťovacích produktů a organizuje odborné vzdělávání a další školení svých partnerů. Jung, DMS & Cie působí v Rakousku, v České republice a na Slovensku jako zastřešující organizace pro obchodní partnery E&S v oblasti zprostředkovávání cenných papírů.

www.jungdms.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 24 komentářů

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • FT

  23 listopadu, 2011

  Jen se podívejte, jak to valí:-)

  Odpovědět

 • superfrog

  25 listopadu, 2011

  tak co k tomu povedat? to vlastne nepotrebuje ani koment ,,,

  Odpovědět

 • Filip

  25 listopadu, 2011

  Už bylo na čase prolomit barikádu. Konečně.

  Odpovědět

 • stas

  25 listopadu, 2011

  jsou vsichni pomlouvaci ES???

  Odpovědět

 • xxx

  25 listopadu, 2011

  Nejsou pomlouvači. Většina lidí na tomto portále rozumí investicím víc než prodavači EaS, proto se smějí.

  Odpovědět

 • stas

  25 listopadu, 2011

  a jak se to pozna ze necemu rozumi? oni nejak sami vytvari investicni strategii primo podle zajmu investora?

  Odpovědět

 • anon

  28 listopadu, 2011

  Komerční sdělení=placená reklama:-) Na nic jinýho se ti kašpaři nezmůžou:-)))))

  Odpovědět

 • Josef

  29 listopadu, 2011

  tak by mne zajimalo na co ses zmohl ty?

  Odpovědět

 • Radek

  29 listopadu, 2011

  🙂 řekl bych, že anon by se nezmohl ani na placenou reklamu, když se nedokáže pod svůj názor ani podepsat.

  Odpovědět

 • anon

  29 listopadu, 2011

  Ano, máte oba pravdu. Jsem zamindrákovanej kretén, kterej si léčí ego v anonymních diskuzích. Zato to Vaše Josef a Radek Vás opravdu jednoznačně identifikuje, zábavné:-) Říkejte mi třeba František;-)

  Odpovědět

 • Radek

  29 listopadu, 2011

  Když se podíváte do diskusí, tak zjistíte, že se podepisuji stále stejně. Můžete si tak udělat obrázek o mé osobě. To se o Vašem nicku říci nedá.

  Odpovědět

 • kanon

  29 listopadu, 2011

  anone….takovy sasky jako ty mam nejradsi…bouchaji kapitalovky a IZP a pak tady hrozne zavidi ze jejich firmy maji skoleni tak akorat na stavebko

  Odpovědět

 • anon

  29 listopadu, 2011

  Bohužel se pletete. Ve financích nepracuji. A stále nechápu, proč Vy a Vám podobní pořád melete o IŽP?

  Odpovědět

 • William

  29 listopadu, 2011

  Mobius promuluvil ke 1200 nadšeným poradcům E&S…. Skvělé!!

  Co to znamená pro zdejší poradenskou obec? Hlasoval Mobius v pomyslném souboji všichni proti E&S?

  Něco mi říká, že nikoliv. Předně, Mobius pravděpodobně vůbec nepřijel za nějakými E&S, ale za klientem svého významného německého prodejce Jung DMS. To je rozdíl. Pravděpodobně kdyby věděl, za jakých podmínek tu prodává Ertrag jeho fondy, asi by se Čechům vyhnul velkým obloukem….

  Druhá věc je, co řekl a kdo tomu rozuměl. Pokud pan Mobius nespadnul zcela nahlavu, tak výše uvedenou citaci o amerických dluhopisech těmito slovy neřekl. To je licence vedení E&S pro pěšáky v čerstvě nakoupených neforemných sakách. Škoda, že není možné tu citaci nikde ověřit!!!

  Viděl jsem ho nedávno v Londýně, předpokládám, že měl podobnou prezentaci, kde se dozvíme o rostoucím počtu mobilů, ledniček a praček na EM trzích, ale – považte!!!! – klesající počet jízdích kol v Číně.

  Pěkné, ale problém je v tom, že stejná fakta jinak zabalená od FT jsem viděl i v roce 2010, 2009 a boužel i 2007 a 2008. Vše smíchané do jednoduchých napisů, aby tomu aspoň 100 lidí v sále rozumělo…. Ano, firma spojovaná mezi poradci s EM musí přijít s pozitivní prezentací těchto trhů, i když se jim v posledních 3 letech nedaří – propadly mnohem více v roce 2008 a zaostaly za USA i loni.

  Poslední věc – co si kdo odnesl…. Z 1200 lidí bylo jistě 800 – 900 nováčků, kteří tam zjistili, že někdo jako Marc Mobius existuje. Ti teď budou prodávat EM fondy jak housky na krámě, protože počet aut tam roste a počet kol (v číně) klesá.

  E&S si odneslo propagandistický materiál, viz tento článek.

  Marc Mobius si pravděpodobně odnesl pocit, že je v Čechách ohromně populární. Jeho výlet do Čech pravděpodobně zaplatí klienti na zvýšeném handling fee…

  Hádanka na konec: kde sežene firma 1200 poradců, pokud má v registru ČNB pouze 300 registrovaných partnerů?

  Odpovědět

 • stas

  29 listopadu, 2011

  Kdybys vedel kde je skutecnost !

  Odpovědět

 • Fox Mulder

  30 listopadu, 2011

  Pravda je tam venku…

  Odpovědět

 • Radek

  3 prosince, 2011

  Jé, to by mě zajímalo. Prozraďte nám to.

  Odpovědět

 • stas

  4 prosince, 2011

  klidne prozradim, ale obavam se , ze to pri tvem vzdelani nikdy nepochopis!

  Odpovědět

 • Martina Matragi

  8 prosince, 2011

  Pane William. Že Vám pusa neupadne. Vy jste opravdu, jak se říká, mimo mísu. Ale až tak, že už nevíte jak mimmo jste. Osobně pana M.Mobiuse znám a jestli si myslíte, že nemá přehled a neví jakým způsobem EundS prodává jeho portfolio, tak jste velice, ale velice hloupý. Mark ví moc dobře, že nikdo učený z nebe nespadl a že tato společnost v ČR má před sebou hodně práce a vzdělávání. Nebo jak si to asi tak představujete, že by jste zde společnost tohoto typu etabloval? Jakože uděláte inzerát, hledám dokonalé lidi a oni příjdou? To asi ne. Ano, je to o lidech a né o firmě a tito kvalitní lidé se tepve hledají a staví se teprve týmy, kde některé nebudou funkční a jiné naopak budou velice kvalitní. Tak je to všude a vždy bylo. Fáze síta je Vám snad známá, nebo ne? Házení špíny na to co sám nedokážu pochopit je projevem morální nevyzrálosti a z toho vyplívajícímu paušalizování vymyšleného problému. Děkuji a hodně zdraví.

  Odpovědět

 • William

  10 prosince, 2011

  Paní Matragi,

  jste milá teta, když máte takového fajn kamaráda, napečte mu buchty, popovídejte o starých časech, ale do povídání o businessu se s ním NEPOUŠTĚJTE!

  Ve vašem příspěvku říkáte, že Mark je fajn tolerantní kluk, který chápe, že občas nezkušený poradce natlačí nezkušenému klientovi zcela nevhodný podílový fond. Přece kvůli pár prodaným podílovým fondům nepoběžím hned utratit 10 tisíc za nějakou licenci?

  Nu což, možná to tak je. Pravděpodobně mu ani nevadí, že si vytočíte z náklupu nějaké to procentíčko navíc. Ostatně, co je 14 měsíčních splátek navíc mezi kamarády?

  Já se omlouvám, že takové prkotiny, takový vymyšlený problém vůbec na tomto fóru řeším, to je určitě pod rozlišovací schopností všech – klientů, poradců, ČNB i Marka Mobia, zvlášť, když děláte takové špičkové buchty …

  A když budete mít někdy čas, napište, jak mam chápat větu

  „Házení špíny na to co sám nedokážu pochopit je projevem morální nevyzrálosti a z toho vyplívajícímu paušalizování vymyšleného problému.“

  To je perla na perle. Doteď jsem netušil, že od morální nevyzrálosti vede úplně, ale úplně přímá linka k vyplívajícímu paušalizování vymyšleného problému. Krásně jste to napsala. Půjdu se kát.

  Milá paní Matragi, krásné vánoce, nohy v teple, ideálně čas s rumem a občas si k tomu přečtěte nějaký ten klíčový dokument.

  Odpovědět

 • petr

  2 prosince, 2011

  …ale nic to nezmění na tom, že jsou to dacani.

  Odpovědět

 • Josef

  3 prosince, 2011

  jen jestli ty nebudeš nějaký závistivý. v každém případě jsi sám sobě vystavil vizitku

  Odpovědět

 • Former

  8 prosince, 2011

  Fascinují mě příspěvky obhajovačů ES – jsou to natolik patrní prodejci této společnosti a vyjadřují se tak hrozně, že to přesně svědčí o úrovni celé této společnosti. Měl jsem tu smůlu, že jsem se s pár prodejci ES potkal a nemohu říci nic jiného, že velmi málo rozumí své práci. Kdyby bylo na mě, tak bych konkrétně tuto (ale i mnohé jiné) poradenskou společnost prostě zakázal.

  Odpovědět

 • hubert

  16 února, 2012

  Je jednou zásadní pravdou, že nové věci probíhají ve třech etapách :

  1. vysmívání
  2. zuřivá protiargumentace
  3. přijetí za samozřejmost (já jsem to věděl)

  Proti středověku je rozdíl akorát v tom, že se dnes neupaluje. Takže to není ani tak o vědomostech, ale ješitnosti a jiných lidských vlastnostech. (Což vyplývá z použitého slovníku)

  Odpovědět