Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Malý Babiš. Senátor a majitel Synotu přikupuje další média

Investice 15.04.2015 | 12:06 0 Komentářů

Ivo Valenta koupil poloviční podíl ve společnosti Our Media, která vydává Parlamentní listy.

Malý Babiš. Senátor a majitel Synotu přikupuje další média

Praha – Majitel mezinárodní skupiny Synot a senátor Ivo Valenta vstupuje prostřednictvím své firmy WCV World Capital Ventures Cyprus Limited do serveru Parlamentní listy. Podle Mediaguru.cz získá poloviční podíl v provozující společnosti Our Media.

„Z pozice akcionáře nebude naše skupina nijak zasahovat do činnosti a fungování Parlamentních listů. Přicházíme proto, abychom pomohli tento koncept rozvinout a mohli se podílet na jeho mezinárodní expanzi,“ řekl Valenta. Se zpravodajským serverem má ambiciózní plán, chce jej totiž rozšířit do dalších zemí.

První bude Slovensko, kde by již na podzim letošního roku měl startovat sesterský server ParlamentniListy.sk. „Nechceme zůstat jen u Slovenska, ale díky bohatým mezinárodním zkušenostem naší skupiny se chceme poohlédnout také po dalších evropských zemích,“ sdělil Ivo Valenta a dodal, že pro skupinu SYNOT je vstup na mediální trh v tomto rozsahu sice novou akvizicí, nicméně regionální vydavatelství patří do portfolia skupiny již od roku 1999.

Obchodní transakci potvrdil i spolumajitel Our Media Michal Voráček. „Jsem rád, že se skupina SYNOT rozhodla pro akcionářský vstup do vydavatelství OUR MEDIA. S novými partnery máme chuť se společně pustit jak do mezinárodní expanze Parlamentních listů, tak do dalších mediálních projektů,“ uvedl.

Valenta už v mediální oblasti aktivní je, ale pouze na regionální úrovni. Je vydavatelem listu Dobrý den s Kurýrem, který vychází na Slovácku.

Parlamentní listy fungují od roku 2010, jejich průměrná měsíční návštěvnost je zhruba půl milionu reálných uživatelů.

Valenta v roce 1991 založil s otcem a bratrem firmu Synot. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterijního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.

Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 milionů korun. Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.