Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Majoritní vlastník NWR uvolní k prodeji 16 mil. akcií

Společnost BXR Mining, majoritní vlastník společnosti NWR chce uvést na trh 16 milionů akcií kvůli navýšení likvidity na trhu. Akcie reagují poklesem.

Společnost chce zvýšit likviditu titulu a zatraktivnit titul pro institucionální investory ve Velké Británii s ohledem na očekávané zařazení do indexu FTSE 250, které by mohlo proběhnout při čtvrtletním přehodnocováni indexů v červnu. „BXR Mining podporovala reinkorporaci NWR z nizozemské společnosti do britské společnosti jako prostředek k zvýšení obchodování a přitažlivosti pro dlouhodobé institucionální investory ve Velké Británii. Jelikož se v červnu 2011 očekává začlenění (akcií NWR) do některého z indexů FTSE, BXR Mining se nyní rozhodla dát akcie k dispozici, aby tak vyhověla zájmu investorů,“ píše se v dnešní zprávě NWR.

Nabídka akcií bude pravděpodobně neveřejná a její objem bude záviset na ceně, přičemž 16 milionů akcií bude maximum. BXR i nadále hodlá zůstat majoritním vlastníkem společnosti. Akcie reagovaly na zprávu poklesem na trhu v Londýně i na BCPP (ztráta kolem 6 %), protože jde o nezanedbatelné množství akcií, nabídka akcií ale není považována za fundamentálně nepříznivou informaci.

Zdroj: Atlantik FT, Patria

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.