Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Majitelé řeckých restaurací odmítají platit nové DPH

Investice 02.09.2011 | 14:50 0 Komentářů

Novou dáň z přidané hodnoty označují mísntí podnikatelé za likvidační

Atény – Majitelé restaurací v Řecku protestují proti nové dani z přidané hodnoty, která platí od tohoto měsíce. Varují, že pokud budou muset platit vyšší DPH, nevyhnou se zvýšení cen. Tím přijdou o domácí i zahraniční zákazníky.
„Řecku začíná hrozit, že daňové podniky dostanou organizovanou formu,“ informoval ve čtvrtek list Financial Times. Členové Panhelénské federace restaurací a příbuzných profesí, která reprezentuje více než 15 tisíc řeckých podniků, se totiž na mimořádné valné hromadě dohodli, že vyšší daň odvádět nebudou.
Vyšší ceny odradí lidi
Podle majitelů všudypřítomných kaváren a restaurací je zvýšení DPH o deset procentních bodů poslední kapkou, která podniky zlikviduje. Připomínají, že v uplynulém roce zaznamenal sektor pohostinství kvůli malému zájmu zákazníků propad o 20 až 40 procent.
„Nová sazba je naprosto nefér. Loňské zvýšení daně o šest procent jsme zvládli, ačkoliv jsme kvůli tomu měli mnohem menší zisky. Pokud budeme muset letos platit ještě víc, ceny se nutně zvýší,“ uvádí Grigoris Dimitropoulos, majitel kavárny nedaleko Akropolisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.