Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Majitelé karet doplácí na evropskou regulaci

Banky 08.06.2016 | 09:07 0 Komentářů

Strop na poplatky za transakce platebními kartami zlevnil od prosince platby obchodníkům. Nařízení Evropské komise mělo snížit náklady nejen obchodníkům, ale i držitelům karet. Banky si ale své ztráty hojí na klientech, kterým ruší různé benefity spojené s platebními kartami.

Obchodníci díky opatření ušetří a platební terminály se rozšíří i mezi obchodníky, kterým se dříve terminály nevyplatily. Obavy, že na zastropování poplatků u obchodníků doplatí konečný spotřebitel, se potvrdily.

„Nová evropská regulace nám bohužel výrazně ztížila poskytování peněžních odměn klientům za používání kreditních karet. Proto od 1. srpna 2016 již nebudeme k našim kartám dále poskytovat službu Odměna za platbu kreditní kartou,“ píše se v dopise klientům České spořitelny. Odměnou klientovi bylo vrácené procento z nákupu kreditní kartou. „Kvůli regulaci poklesl čistý výnos kreditních karet o desítky milionů korun ročně. Výrazně rostou náklady na službu Odměna za platbu kartou, kterou vyplácíme klientům, a to není dlouhodobě udržitelné,“ uvedla Pavla Kozáková z tiskového oddělení banky.

Benefity klientům ruší i Moneta Money Bank. „Snížení mezibankovního poplatku je natolik razantní, že bude obtížné dlouhodobě zachovat všechny benefity karet KB ve stávající podobě,“ uvedl Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky, která snižuje měsíční strop na 1% bonus u kreditních karet Lady karta a A karta. Méně vrací i Raiffeisenbank či UniCredit Bank.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.