Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Majetek mizí před očima. Brokeři se mění v psychology

Investice 09.06.2010 | 09:29 0 Komentářů

Od roku 2008 prožívají akciové trhy situace, z nichž jde strach. Bojí se hlavně drobní investoři.

New York – Legendární otec individuálního investování Charles Schwab říká, že lidé mají stále strach. „A v dnešní době je pořád čeho se bát, “ tvrdí Schwab. Přesto věří, že i dnes je pro drobného investora důležité investovat do akcií. Sám k tomu má důvod – jeho firma je na takových investorech závislá.
George Pennock je jedním z mužů, kteří pro Charlese Schwaba pracují. Po 12 letech praxe v roli konzultanta si myslel, že na akciovém trhu prožil všechno.
6. května zažil společně s ostatními investory něco naprosto nevídaného. Zatímco seděl v kanceláři a telefonoval s jedním ze svých klientů, pozoroval, jak se index Dow Jones propadá o 300, 400 a 900 bodů. Jeho klient sledoval to samé na CNBC.
22 vzkazů na záznamníku
Starší pán v důchodovém věku se ho ptal: „Co se to děje? Můžete to nějak vysvětlit?“ Pennock nevěděl jak, jen ho napadlo ukončit hovor a kontaktovat ty lidi, kteří se rozhodli prodat akcie v letech 2008 a 2009. Někteří je prodali na dně a pak se dívali, jak trh vyrostl až 80 procent. Možná to pro ně bude příležitost k nákupu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.