CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Průzkum: Češi a investice

Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023

Psychologie investování – emoce a racionální rozhodování

Investování je balancováním mezi racionálním rozhodováním a emocemi. Mnoho investorů se potýká se střety mezi touhou dosáhnout vysokých výnosů a zároveň strachem z možných ztrát. Jak funguje dynamika mezi emocemi a racionálním rozhodováním při investování? Jak efektivně řídit tuto psychologickou rovnováhu?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • ostrovid

  20 března, 2014

  Expres BC001 odjíždí z hlavního nádraží. Další zastávka…?

  Odpovědět

 • klient

  16 května, 2014

  Zajímavě se Lukáš rozpovídal na téma své budoucnosti – dohoda s BC, pokračování v PlanSecur, hezké, hezké :)

  Odpovědět

 • Yowie

  16 května, 2014

  Teď jsem si to na webu TV Nova našel…

  Tak v BC ho to prý naučili správně, ale už to asi zase zapomněl, nebo správně v BC znamená něco jiného, než správně pro klienta…

  Zaráží mě, že takto zdiskreditovaná osoba může být opět přijata jinou fin. poradenskou společností, ale alespoň je vidět, že v pyramidách jde většinou především o peníze.

  Tohle nespraví pokuta. Jak je možné, že člověk, který již mnoho let podvádí téměř každého, na koho se podívá, není ještě v teplákách?

  Odpovědět

 • M1

  16 května, 2014

  Yowie, odpověď je velice jednoduchá, pojišťovnám (a to bez rozdílu) je úplně jedno, od koho a v jaké kvalitě či za jakých okolností vznikla smlouva životního pojištění, berou doslova všechno a od kohokoliv. Víte kolik se pak v pojišťovnách přerozděluje na bonusech za splnění plánu, nedejbože za jeho překročení ? Ba ne, pojišťovací kapři (pojišťovny) si sami sobě nevypustí rybník. Klienti jsou jim totálně u prdele, jinak si to totiž neumím vysvětlit, hlavně ať platí a nic nechtějí a pokud už nastane pojistná událost, tak se hledá sebemenší důvod, proč neplnit, krátit nebo vypovědět. Není to teorie, za ta léta v pojišťovnách bych mohl vyprávět, o provizním vydírání pojišťoven ze strany MLM taktéž. Ale vyčkejme, pojišťovny na to pomalu dojíždí už teď, přebouchává se jak o závod, smlouvy se ztěží dožívají tří let…to chce jen čas.

  Odpovědět

 • klient

  16 května, 2014

  Pane Yowie, ale nezapomněl, právě klientovi BC vysvětloval jejich finanční plán! Možná spíš zapomněl, že v mezidobí „ukončil“ s BC spolupráci :)

  Odpovědět