Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Londýnské letiště Gatwick prodáno za 43 miliard korun

Investice 21.10.2009 | 11:49 0 Komentářů

Britský letištní operátor BAA prodal letiště Gatwick společnosti Global Infrastructure Partners.

Londýn – Společnost Global Infrastructure Partners (GIP) koupila londýnské letiště Gatwick. Za jeden a půl miliardy liber, v přepočtu 43 miliard korun, jí ho prodal dosavadní majitel britský letištní operátor BAA. Peníze, které z prodeje letiště získá, použije na zaplacení části svého dluhu.
Prodat do dvou let londýnská letiště Gatwick a Stansted a také jedno velké letiště ve Skotsku nařídil firmě v letošním roce britský antimonopolní úřad. BAA, patřící španělské společnosti Grupo Ferrovial SA, totiž provozuje na britských ostrovech dohromady sedm letišť.
Mezi ně patří i nejvytíženější letiště v Evropě, londýnské Heathrow. Podle antimonopolního úřadu tak dochází díky nedostatku letecké konkurence na trhu k porušování férovosti hospodářské soutěže.
Podle BAA by mohl být prodej letiště Gatwick hotov do konce roku. Musí ho totiž ještě schválit Evropská unie. „Přejeme Gatwicku dobrou budoucnost a věříme, že letiště bude pod novým vlastníkem vzkvétat,“ prohlásil generální ředitel BAA Colin Matthews.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.