Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Lesy budou nakupovat auta. Vypíšou pět tendrů za 169 milionů

Investice 15.12.2014 | 15:46 0 Komentářů

Státní podnik chce obnovit polovinu z celkem 800 aut, která má ve svém vozovém parku.

Lesy budou nakupovat auta. Vypíšou pět tendrů za 169 milionů

Hradec Králové – Státní podnik Lesy České republiky (LČR) hodlá obnovit až polovinu svého vozového parku čítajícího téměř 800 osobních aut. Na nákup vozů různých tříd podnik vypíše pět soutěží v celkové předpokládané hodnotě 169 milionů korun bez DPH. ČTK to řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi, jejich zisky se pohybují v řádu miliard korun ročně.

Jednotlivé tendry se budou týkat osobních automobilů nižší třídy a střední třídy, terénních automobilů nižší třídy a střední třídy a terénních automobilů pick-up. „S vítězi zadávacích řízení podnik uzavře rámcové smlouvy na dva roky. Na základě těchto smluv pak LČR budou postupně nakupovat vozidla podle svých aktuálních potřeb,“ uvedl mluvčí. Dodal, že ve výsledku může být počet nakoupených aut menší, než se zatím předpokládá.

Současné průměrné stáří 800 osobních vozů činí 6,6 roku. Přibližně osm procent vozů je starších deseti let. „Provoz zastaralých automobilů zvyšuje náklady na opravy a údržbu, zhoršuje se jejich spolehlivost. V posledních dvou letech byly nákupy nových vozidel prakticky zastaveny. Postupná obnova vozového parku je součástí koncepce autoprovozu, kterou vedení podniku připravilo v průběhu letošního roku,“ uvedl generální ředitel LČR Daniel Szórád, který podnik vede od letošního dubna.

V minulosti některé nákupy automobilů Lesy ČR řešil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Loni antimonopolní úřad udělil podniku pokutu 140 tisíc korun za nákup aut Audi bez otevřeného tendru. Chyby se týkaly nákup dvou vozů z roku 2008. Předtím ÚOHS podnik pokutoval částkou 160 tisíc korun nákup aut Audi z roku 2009.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.