Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Kvalitní nábytek vydrží i dvacet let, říká šéf úspěšné firmy

Investice 05.01.2015 | 09:30 0 Komentářů

Původně malá ostravská společnost Démos trade je nyní největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v Česku.

Kvalitní nábytek vydrží i dvacet let, říká šéf úspěšné firmy

Kdysi malá ostravská firma sídlící na pár metrech čtverečních, dnes největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v Česku s konsolidovaným obratem 3,5 miliardy korun. Společnost Démos trade nevyneslo na výsluní jen štěstí, ale hlavně silné vedení a obchodní tým spolu s inovativním pokrokovým myšlením.

Společnost založili v roce 1993 tři ostravští podnikatelé, původně ji pojmenovali Démos. „Všechno museli postupně budovat od nuly, na začátku měli k podnikání jen pár metrů čtverečních. Nejdříve začali nabízet plošné materiály a hrany, později k tomu přidali i nábytkové kování. To znamená komponenty, které znáte třeba z příborníků či šuplíků,“ nastiňuje Radoslav Revenda, výkonný ředitel pro Českou republiku.

Devadesátá léta byla pro začátek podnikání v podobném oboru ideální, a tak se síť poboček Démosu začala utěšeně rozrůstat. Spolu s tím rostlo i portfolio dodavatelů, kteří byli s novou firmou ochotni navázat spolupráci. „Nejdříve byly nasmlouvány dodávky z tuzemska a Slovenska, časem jsme ale začali prodávat i zboží například od rakouského výrobce Egger či kování od italských výrobců. Postupně se přidávaly další zahraniční značky jako Blum či Hettich,“ dodává Revenda.

Celý příběh úspěšné společnosti Démos trade si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.