Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Krizový plán: 150 dopravních staveb vůbec nezačne

Investice 19.06.2009 | 19:20 0 Komentářů

Dalších 40 rozestavěných staveb by se muselo zastavit

Praha – Ministerstvo dopravy dnes zveřejnilo krizový scénář pro případ, že se nepodaří sehnat dodatečné miliardy do fondu dopravy. Pokud se peníze neseženou, zastaví se podle úřadu 40 staveb, mimo jiné obchvaty či průtahy Plzně, Českých Budějovic, Ústí nad Labem a Brna. Dalších plánovaných 150 projektů se zřejmě vůbec nezačne stavět.
Podle ministra dopravy Gustáva Slamečky bude příští rok ve fondu chybět 23 miliard korun. Donedávna ministr mluvil až o 50 miliardách.
Hrozba zastavení se týká výhradně staveb, které zcela hradí český státní rozpočet. Při zachování schváleného rozpočtové rámce na ně zbude příští rok jedna miliarda. Naopak stavby placené z evropských fondů musí podle ministerstva pokračovat.
#infobox„Je třeba si uvědomit, že v současné době jsou rozestavěny investiční programy z národních zdrojů za více než 70 miliard korun,“ píše se v plánu. Ministerstvo považuje zastavení tolika staveb za nepřijatelné a hodlá „dále hledat zdroje“. Ministr financí Eduard Janota však již několikrát prohlásil, že navýšení rozpočtu fondu dopravy nepřipadá v úvahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.