CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

20. 06. 2014

0 komentářů

Krádeže telefonů ztratí smysl, chystá se past na zloděje

 


 

Krádeže telefonů ztratí smysl, chystá se past na zloděje

New York – Společnosti Google a Microsoft se chystají doplnit operační systémy svých chytrých telefonů o funkci, která zabrání krádežím. Díky službě kill-switch bude možné smartphony založené na softwaru Android nebo Windows na dálku zablokovat, čímž jejich krádež ztratí smysl.

Dva největší výrobci mobilních telefonů, tedy americký Apple a jihokorejský Samsung Electronics, už tuto funkci v některých svých přístrojích nabízejí, uvádí server BBC.

Každý třetí člověk přišel o telefon

Krádeže chytrých telefonů jsou problémem v celém světě. Podle amerických úřadů bylo jen loni v USA ukradeno 3,1 milionu mobilních přístrojů, což byl téměř dvojnásobek počtu ukradených přístrojů v roce 2012.

S krádeží nebo ztrátou mobilního přístroje měl loni zkušenost jeden ze tří Evropanů. V Jižní Koreji pak krádeže mobilních přístrojů stouply mezi roky 2009 a 2012 pětinásobně. 

REKLAMA

Ve snaze vypořádat se s tímto problémem zahájili politici iniciativu nazvanou „Zabezpečte naše chytré telefony“. Její součástí je tlak na technologické firmy, aby podnikly kroky, které zajistí, že krádež smartphonu již nebude tak lákavá.

„Aktivace kill-switch dělá z vysoce kvalitního multimediálního přístroje, který se dá snadno prodat, pouze hromadu umělé hmoty a skla,“ uvádí se ve zprávě generálního prokurátora New Yorku.

Applu se zámek osvědčil

Úřady přitom tvrdí, že funkce nazvaná „aktivace zámku“, kterou představil Apple u svých iPhonů s operačním systémem iOS 7 loni v září, pomohla krádeže telefonů výrazně snížit. Podle zprávy amerického prokurátora klesl počet krádeží za prvních pět měsíců letošního roku v New Yorku o 17 procent.

V Londýně se krádeže iPhonů za prvních šest měsíců od uvedení funkce do provozu ve srovnání s předchozím pololetím snížily o 24 procent a v San Franciscu o 38 procent. Krádeže telefonů od jiných výrobců ve stejné době naopak vzrostly.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *