Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Koruna dál posiluje k euru. Ještě pět haléřů a ČNB zasáhne

Investice 07.07.2015 | 13:41 0 Komentářů

Koruna už nemá dál kam posilovat. Kdo se chystá na dovolenou, měl by nakoupit eura právě teď.

Koruna dál posiluje k euru. Ještě pět haléřů a ČNB zasáhne

Praha – Koruna se rekordně přiblížila k hranici 27 korun za euro, tedy k limitu, pod který kurz nenechá jít Česká národní banka. Ta stále udržuje svůj intervenční režim a hlídá, aby se kurz koruny nedostal pod tuto hranici.

Koruna v úterý překonala rekord z pátku předchozího týdne a během dopoledne se jí několikrát podařilo prolomit hranici 27,05 koruny za jedno euro. To je nejsilnější úroveň, na kterou se kurz české měny dostal od zahájení intervencí v listopadu 2013.

Ve směnárnách se nyní dají eura koupit od 27,30 koruny za jedno euro. Koruna už nemá dál kam posilovat. Například lidé, kteří se chystají na dovolenou, by tedy neměli s případným nákupem společné evropské měny váhat.

Koruna zatím, i přes stále větší hrozbu Grexitu, tedy odchodu Řecka z eurozóny, tlaky na své oslabení nepociťuje. V minulosti přitom bylo běžné, že koruna oslabovala i k euru, když investoři měli strach z dalšího ekonomického vývoje.

Podle analytika ČSOB Jana Čermáka jsou názory některých investorů, kteří považují českou korunu za ekvivalent švýcarského franku, mylné. „Pokud Řecko z eurozóny opravdu odejde, pak koruna podle mne oslabí,“ je přesvědčen analytik.

Jaké jsou možné důvody posilování koruny? Čtěte na webu Hospodářských novin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.