Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Kontrola: Předpisy porušilo 40 % taxíků, nejen v Praze

Investice 09.07.2009 | 16:11 0 Komentářů

ČOI zjistila nedostatky ve všech krajích

Praha – Pozor na zloděje za volantem taxíků, varují mnohé cizojazyčné publikace cizince přijíždějící do České republiky. Toto nebezpečí bohužel stále nepominulo a zdaleka se netýká jen pražských taxikářů. Potvrzují to kontroly České obchodní inspekce, která v druhém čtvrtletí zkontrolovala 144 řidičů taxislužby. U devětapadesáti z nich, tedy ve čtyřiceti procentech případů, zjistili inspektoři porušení právních předpisů.
„Nejčastěji – v sedmatřiceti případech – se jednalo o porušení informační povinnosti. Zákazník nebyl informován o ceně služby v souladu se zákonem,“ upřesňuje mluvčí inspekce Kamila Juhaňáková. V pěti případech pak kontrola odhalila takzvané nekalé obchodní praktiky, čtyři taxikáři své služby nesprávně naúčtovali a tři nevydali cestujícímu doklad o zaplacení.
#obj_3835Kontroly odhalily také jeden taxametr bez úředního ověření. Jeho majitel jej nesmí používat, dokud příslušný dokument nezíská.
„Ve třinácti případech udělili inspektoři pokutu přímo na místě, a to v celkové výši 19 tisíc korun. Ve dvaceti případech pak bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení,“ dodává Juhaňáková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.