CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

22. 02. 2010

0 komentářů

Kontrola našla v nošovické továrně Hyundai nedostatky

 


 

Opava – Závady v celkem sedmi oblastech našly orgány inspekce v továrně Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Inspektoři zde působili od 26. ledna a zaměřili se na pracovní vztahy a podmínky, bezpečnost práce a bezpečnost vyhrazených technických zařízení.
„V rámci kontrolní činnosti bylo zjištěno nedodržování povinností vyplývajících z právních předpisů k zajištění bezpečnosti práce, bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení a právních předpisů pro pracovněprávní vztahy,“ informovala Václava Kociánová, vedoucí inspektorka oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský kraj a Olomoucký kraj. 
Podle ní lze zatím zjištěné závady uvést pouze v obecné rovině. Oblastí je celkem sedm a týkají se nedostatečně zpracovaných provozních předpisů pro různá zařízení, nedostatečného školení zaměstnanců z právních a ostatních předpisů, dále závad v oblasti organizace práce a závad v oblasti prevence rizik. Také nebyly dodrženy stanovené podmínky pro nařízení práce přesčas a firma nedodržela povinností kontroly zdravotní způsobilosti při vzniku pracovního poměru a při práci v noci. Rovněž inspektoři vytýkají špatnou komunikaci se základní odborovou organizací.
Firmě běží desetidenní lhůta
Pověření zaměstnanci firmy Hyundai byli s výsledky kontroly a protokolem seznámeni dnes. Nyní mají deset pracovních dnů na to, aby požádali o přezkoumání protokolu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *