Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Konec nepřehledných zákonů? Nejdříve v roce 2013

Investice 27.07.2009 | 17:06 0 Komentářů

Vláda schválila koncepci elektronické Sbírky zákonů

Praha – Lidé si konečně budou moci bezplatně a snadno najít aktuální znění zákonů, jejichž dodržování po nich stát vyžaduje. Slibuje to koncepce elektronické Sbírky zákonů, kterou v pondělí schválila vláda. Systém přijde na stamiliony korun. 
Koncepci dokončilo ministerstvo vnitra už před rokem a půl. Teprve nyní ji schválila vláda jako celek. A nejméně do začátku roku 2013 potrvá, než se e-Sbírka stane skutečností. Česko tak bude mít až desetileté zpoždění například za Rakouskem, Velkou Británií či Kyprem, a zhruba pětileté zpoždění třeba za Portugalskem, Maďarskem, Dánskem, Estonskem či Slovinskem – všude už obdobný systém funguje.
Zaplaťte, abyste věděli, co po vás stát chce
V současnosti je pro právní laiky značně obtížné najít aktuální znění alespoň těch nejdůležitějších zákonů. Přes časté novelizace totiž ani ty nejvýznamnější normy prakticky nevycházejí v úplném znění tak, aby se například běžný živnostník orientoval v celém předpisu a nemusel si jednotlivé změny „vpisovat“ ručně do starších verzí zákona.
Kdo hledá například aktuální znění občanského či obchodního zákoníku, zákoníku práce nebo daňových zákonů, má v současnosti několik možností – ani jedna však není ideální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.