Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Hypotéky dál zlevňují. Podívejte na nové slevy a sazby

Investice 21.04.2010 | 20:02 0 Komentářů

Příjemná zpráva: Hypotéky jsou nejlevnější za dva roky, na výběr je i víc druhů

Praha – Konkurenční boj bank o nové klienty a také o padesát tisíc lidí, kterým letos končí fixace hypotéky, přineslo příjemný výsledek: Úrokové sazby jsou nejlevnější za dva roky, rozšířila se také nabídka alternativních druhů hypoték.
Řada klientů má tak reálnou a ještě na začátku roku nečekanou šanci získat sazbu hluboko pod pět procent. Na ty odvážnější nebo lépe informované dokonce čeká i sazba pod čtyři procenta.
Průměrný úrok hypoték uzavřených letos v březnu dosáhl 5,41 procenta. Statistika Fincentrum Hypoindex přitom počítá se skutečně uzavřenými obchody – tedy reálnými údaji z trhu, nikoliv se sazbami uváděnými v reklamních nabídkách, které jsou pro mnoho klientů v praxi nedostupné.
Oproti loňským sazbám nad 5,6 % jde sice o výrazné snížení, nicméně v porovnání s letošním únorem průměrná sazba mírně stoupla. „Nepatrné zvýšení v naší statistice o čtyři setiny procentního bodu je dáno především růstem počtu hypoték na výstavbu, u kterých jsou hlavním kritériem pro klienty při výběru banky spíše podmínky čerpání než celková nákladovost,“ vysvětluje vedoucí analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.