Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Kolik stojí milimetr vašeho auta? Netradiční porovnání

Investice 27.03.2012 | 05:30 0 Komentářů

Za 300 Kč koupíte osm milimetrů nejlevnějšího vozu, nebo milimetr luxusního auta

V testech aut motorističtí novináři často používají výrazy typu „za tuto cenu dostane vlastník pořádný kus auta“. Víte ale, kolik vlastně stojí přesně definovaný kus auta?
Odborný server vybermiauto.cz pro Aktuálně.cz spočítal, za kolik lze pořídit jeden délkový milimetr každého modelu, který lze koupit v oficiální prodejní síti v České republice a který nepatří do kategorie superluxusních či supersportovních aut.
Je logické, že právě v případě těchto vozů se musí potenciální zájemce smířit s tím, že při kupování exkluzivního auta, která vznikají v malých sériích a s vysokými náklady na vývoj i výrobu, se po něm bude vyžadovat vyšší obnos. V případě žádaných vysokovýkonných vozů pak může jeden milimetr vozu přijít třeba i na více než tisíc korun.
U čtyřmetrových aut je obvyklá cena 50 Kč za milimetr
V případě miniaut a malých městských vozů to je samozřejmě méně. Stačí pár desítek korun. Ve dvou případech jde dokonce o méně než čtyřicet korun, v případě velké části minivozů a malých aut si milimetr jejich délky koupíte za necelou padesátikorunu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.