Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Klienti Fio mohou upisovat akcie NWR elektronicky

Fio, burzovní společnost umožňuje svým klientům zúčastnit se primárního úpisu akcií NWR prostřednictvím internetových aplikací e-Broker či EasyWobchod. NWR kvůli velkému zájmu zkrátila upisovací období.

Kromě internetu je samozřejmě možné zadávat pokyny i osobně a telefonicky a k úpisu lze využít i úvěru na nákup cenných papírů.

Akcie NWR bude možné obchodovat i na mimoburzovním trhu RM-Systém a klienti si budou moci vybrat, zda mají být akcie evidovány v UNIVYC, nebo v samostatné evidenci RMS.

Díky velkému zájmu ze strany investorů se společnost NWR rozhodla zkrátit upisovací období, čímž se také uspíší oznámení nabídkové ceny a počátek obchodování nových i stávajících akcií. Jedním z důvodů je podle Zdeňka Bakaly také snaha o sjednocení počátku obchodování v Praze a v Londýně.

Pro institucionální investory tedy bude upisovací období ukončeno už 2. května (namísto 7. května) a pro české a polské drobné investory bude ukončeno 5. května o 15:00 SELČ (namísto 6. května). Cena a alokace tak budou oznámena již 6. května a v tento den bude zahájeno i podmíněné obchodování na burzách v Londýně a Praze. Začátek nepodmíněného obchodování v Praze byl stanoven na 12. května. V tento den by se akcie NWR měly začít obchodovat i ve Varšavě.

Pokud se NWR podaří získat dlouhodobé zásoby uhlí v Polsku a na Ukrajině, bude to dobrá investice. Klientům ji doporučujeme, neměla by ovšem tvořit více než 10-15 % portfolia,“ komentoval IPO NWR Jan Bláha, vedoucí divize Trhy Fio, burzovní společnosti.

Zdroj: Fio, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.