Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Kellnerova PPF může koupit nejvyšší pražský mrakodrap

Investice 07.05.2014 | 14:22 0 Komentářů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil transakci ohledně pankrácké budovy City Tower.

Kellnerova PPF může koupit nejvyšší pražský mrakodrap

Brno – Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera může koupit společnost City Tower, která je provozovatelem pražského mrakodrapu City Tower. Transakci schválil bez podmínek Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

City Tower je aktuálně druhou nejvyšší budovou v zemi.

Rozhodnutí úřadu je pravomocné. „Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl jeho předseda Petr Rafaj.

Mrakodrap už v minulosti majitele měnil. Společnost Marpona jej před dvěma lety prodala firmě Consideratio z holdingu Proxy-Finance. Cenu ani jedna strana nezveřejnila, v roce 2009 však Marpona za administrativní budovu zaplatila developerovi ECM 130 milionů eur, což je podle aktuálního kurzu asi 3,6 miliardy korun.

Budova na pražském Pankráci měla být původně novým sídlem Českého rozhlasu. Stavební povolení na ni úřady vydaly již v roce 1983, avšak ještě před deseti lety šlo pouze o rozestavěné a opuštěné torzo. Objekt koupila v roce 2000 společnost ECM, kolaudace se po výrazné přestavbě uskutečnila v roce 2007. Budova má 27 nadzemních pater a měří 109 metrů. Vyšší je od loňska brněnský AZ Tower.

Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes pojišťovnictví, nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko do Asie. Skupina vlastní aktiva zhruba za 22 miliard eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.