Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Kellnerova banka v Rusku je už druhá největší v zemi

Investice 09.02.2011 | 10:56 0 Komentářů

jde o žebříček soukromých bank, celkově ale také patří do první desítky

Moskva – Ruská banka Nomos, ve které má český finančník Petr Kellner téměř třicetiprocentní podíl, je už druhou největší soukromou bankou v zemi.
Stalo se tak díky převzetí Chanty-Mansijské banky. Informaci přinesl ruský tisk. Analytici sečetli aktiva obou ústavů a ve výsledku dospěli k sumě 519,6 miliard rublů (asi 313 miliard Kč) podle ruských účetních standardů.
Nomos velikostí aktiv dosud patřil na 15. příčku v celkovém pořadí, mezi soukromými bankami se pohyboval okolo čtvrtého až šestého místa. Z dosavadní druhé příčky Nomos odsunul Promsvjazbank a nyní jej předstihuje jen banka Alfa. V celkovém pořadí všech ruských bank je Nomos devátý.
Letos plánován vstup na moskevskou a londýnskou burzu
Finančník Alexandr Nesis, který spolu s Kellnerem patří k hlavním vlastníkům banky, ještě v prosinci předpokládal, že aktiva stoupnou na 450 miliard rublů a Nomos se stane třetí největší soukromou bankou v zemi. K současnému výsledku podle mluvčího banky přispěl i „příliv“ vkladů od klientů a banka také poskytla více úvěrů, než původně předpokládala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.