Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Ke konci října zvýšilo Fincentrum meziročně obrat o 42 %

Navzdory ekonomické recesi mají obyvatelé České republiky a Slovenska enormní zájem o služby kvalitního finančního poradenství. Skupina Fincentrum dokázala ke konci října zvýšit v České republice a na Slovensku meziročně obrat o 42 %, když provizní příjmy v období od ledna do října 2009 dosáhly 370 mil. korun (oproti 260 mil. Kč v roce 2008). Za celý rok 2008 překročil obrat skupiny Fincentrum hranici 330 mil. Kč (tisková zpráva Fincentra).

Skupině Fincentrum se daří i nadále posilovat svou pozici na vysoce konkurenčním trhu finančního poradenství. V České republice uzavřeli poradci Fincentra za prvních deset měsíců roku 2009 takřka 48 tisíc smluv (meziroční nárůst 106 %), na Slovensku pak 5 tisíc smluv, z toho jen v říjnu 1 400 smluv. Nejčastějším typem sjednaných produktů jsou hypoteční úvěry, pojištění života a majetku a smlouvy o penzijním připojištění.

„Výsledky skupiny Fincentrum jsou jasným příkladem toho, že se poradenské síti investice do vzdělávání finančních poradců a do jejich spravedlivého odměňování vyplatí. Důraz na kvalitu finančního poradenství zaujal Čechy více než masivní reklamní kampaně konkurenčních společností, jejichž obrat meziročně stagnuje nebo klesá,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

I přes významný pokles hypotečního trhu zůstává Fincentrum jedním z nejvýznamnějších zprostředkovatelů hypoték v České republice. Za prvních deset měsíců roku zajistili poradci Fincentra v ČR a na Slovensku 2 167 hypotečních úvěrů v objemu 3,6 miliardy Kč (meziroční růst o 19 %).

Kvalitu poradenství Fincentra dokládá vítězství v nezávislém testu týdeníku Profit v srpnu letošního roku, jehož cílem bylo vyzkoušet služby předních finančně-poradenských společností na českém trhu v oblasti optimalizace zaměstnaneckých výhod. V krátké době jde již o druhé vítězství v testech finančních poradců, které Fincentrum získalo – v březnu 2008 vybrali poradce Fincentra jako nejlepší na trhu v oblasti finančního poradenství pro spotřebitele redaktoři České televize (pořad Černé ovce vysílaný 10. 3. 2008).

5 komentářů: “Ke konci října zvýšilo Fincentrum meziročně obrat o 42 %”

 1. Ondřej Záruba napsal:

  Cisla okej,ale ty zvejky okolo.Skoro bych nabyl dojmu,ze pod kodem FCTR mas najdu na NYSE.

  • Radek napsal:

   😀

  • Petr Stuchlík napsal:

   Pane Zárubo, od člověka, který se označuje za „presidenta“ komory finančních poradců s asi 10-ti členy to opravdu sedí…

   • Ondřej Záruba napsal:

    Asi nebudu nejvýznamnější president v republice:-)Předseda,president,generální sekretář…je to jedno ne?Jsem hlavně poradce a zprostředkovatel,žádnej bafuňář:-)

   • Anonym napsal:

    Takže z Vás se p. Stuchlíku také stává MLM gauner? Měl jsem o Vás větší mínění. Nebo máte z té komory takový strach?

    AA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.