Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Kdo vlastně vytvořil logo KLASA? A může se užívat?

Investice 07.04.2010 | 17:06 0 Komentářů

Ministertvo má logo registrované a potravináři za něj určitě platit nebudou

Praha – Tak trochu podivné přehazování zakázky na vytvoření loga KLASA označujícího kvalitní potraviny tuzemského původu je v pozadí sporů týkající se autorství tohoto loga a oprávněnosti k jeho užívání.
Z dosud shromážděných dokumentů a právních analýz ale zatím vyplývá, že vlastníkem uživatelských práv k logu KLASA je a bude ministerstvo zemědělství. Tvrdí to alespoň ředitel komunikace ministerstva Hugo Roldán.
Soutěž na zhotovení loga KLASA vyhrála v roce 2003 společnost Noesis Advertising, pro ní měla ale logo vytvořit agentura Štrob, Širc & Slovák. Tu zastupuje právník Petr Mikysek, který tvrdí, že agentura nedala souhlas k užívání loga a pohrozil, že bude za jeho neoprávněné užívání požadovat po výrobcích potravin, jejichž výrobky jsou logem označeny, 50 000 korun.
Jenže ani zmiňovaná agentura zřejmě není skutečným tvůrcem loga, neboť pro ni mělo logo vytvořit designérské studio Liška. Ministerstvo zemědělství má přitom podle Roldána logo registrováno na Úřadu průmyslového vlastnictví včetně používaných variant. Logo je navíc registrováno jako ochranné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.