Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

KBC chce uvést na trh akcie ČSOB

Belgická skupina KBC chce uvést na trh 40 % akcie české banky ČSOB a maďarské K&H Bank kvůli schválení pomoci od EU. V případě ČSOB se spekuluje o pražské burze.

Podle belgického listu De Tijd by mohlo být uvedení akcií na burzu uskutečněno do poloviny příštího roku a mělo by vynést více než miliardu eur. KBC získala od belgické a vlámské vlády celkem sedm miliard eur a začátkem října uvedla, že státní pomoc nechce splatit z navýšení kapitálu, ale ze zisku a prodeje aktiv. Ve druhém čtvrtletí hospodařila KBC s čistým ziskem 302 milionů eur po ztrátě 3,6 miliardy eur v předchozích třech měsících. V meziročním srovnání se ale zisk propadl o téměř 40 procent.

podle spekulací na serveru iHNed by mohly být akcie ČSOB uvedeny na pražské burze. BCPP ani ČSOB samozřejmě nic oficiálně nepotvrdily, ale tento krok by byl logický. Na jedné straně by pomohl samotné burze, která má s IPO dlouhodobé problémy. Na druhé straně by byly akcie ČSOB jako lokální banky pro investory na jiných trzích prakticky nezajímavé.

Zdroj: ČTK, iHNed

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.