CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

23. 01. 2008

0 komentářů

KB Ametyst 3 – nový zajištěný fond Komerční banky

 


 

KB Ametyst garantuje 100% návratnost investice ke dni splatnosti fondu. Délka trvání fondu Ametyst 3 je čtyři roky s minimální jednorázovou investicí ve výši 10 000 Kč.

„Nevyčerpatelné a obnovitelné zdroje energie se v posledních letech dostaly do popředí energetické politiky vyspělého světa, protože nabízejí alternativu k fosilním palivům (uhlí, ropa, zemní plyn) a jaderné energii. Proto považujeme tento sektor za velice perspektivní a atraktivní pro investování,“ uvedl výkonný ředitel pro marketing Komerční banky Zdeněk Mojžíšek. Jeho slova potvrzují i výzkumy, které předpokládají, že díky zvyšující se světové potřebě energie a tenčícím se zásobám fosilních paliv vzroste do roku 2050 využití obnovitelných zdrojů ze 13 na 50 %.

Fond je koncipován jako „dvousložkový“. Jednu část tvoří akcie obsažené v 5 indexech jednotlivých oborů alternativních zdrojů energií (voda, slunce, obnovitelné zdroje, moře, dřevozpracující průmysl). Druhá část cenných papírů je vázána na index DJ EuroStoxx 50. Při konečném hodnocení výnosnosti fondu je z 60 % zohledněna výnosnost výkonnější složky a ze 40 % výkonnost té méně úspěšné.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Čtete dále:
Luboš Svačina – Kupte si část obchodního centra
Petr Kalina – Honba za růstem aneb Zajímavé Rusko
Roman DvořákOlympijské hry a čínské akcie
Petr Fejtek – Říjnový návrat fondů do zajetých kolejí
Vladimír Zdražil – Jak zdanit podílové listy a akcie

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.