Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Kauza černého alkoholu. Zatočíme s ním, tvrdí politici

Investice 13.04.2010 | 17:55 0 Komentářů

Deník Aktuálně.cz upozornil, že státu na černém obchodu s alkoholem utíká 10 miliard na daních

Praha – Politici před volbami objevili problém daňových úniků spojených s výrobou a distribucí alkoholu. Poté, co deník Aktuálně.cz s odkazem na zprávu soukromých detektivů v úterý vyčíslil roční ztráty státu z těchto podvodů na deset miliard a popsal aktuální černý trh, politici napříč stranami začali slibovat, že po volbách s machinacemi zatočí.
Soukromá očka si na zmapování nelegálního trhu s lihem najali někteří renomovaní výrobci, které šedá zóna začala ohrožovat. Detektivové následně dospěli k závěru, že stát se potýká s novodobými lehkými topnými oleji a stejně jako s těmito podvody z devadesátých let si ani s machinacemi s lihem není schopen poradit.
Velcí výrobci i samotní podvodníci, s nimiž Aktuálně.cz pořídilo unikátní rozhovor, se shodují, že černému trhu nejvíce svědčí zvyšování daní na alkoholu. Politici to sice uznávají, snižovat daň však s odkazem na zdraví obyvatel a směrnice Evropské unie nechtějí.
Slibují, že nápravu zajistí přes důkladnější a posílené kontroly finančních úřadů a celníků. Ty současné podle zprávy detektivů jsou prakticky neúčinné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.