Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Kauflandu dochází jogurty od Danone, firmy se nedohodly

Investice 02.01.2012 | 20:00 0 Komentářů

Řetězec se s mlékárnou nedohodl na podmínkách prodeje pro letošní rok

Praha – Mlékárenský koncern Danone přestal dodávat své výrobky do hypermarketů Kaufland. Společnosti se dosud nedohodly na podmínkách obchodní spolupráce pro rok 2012. Firma Danone o tom v pondělí informovala ČTK.
V prodejnách Kaufland tak nebudou do doby, než bude smlouva uzavřena, k dostání například mléčné výrobky značek Actimel, Activia či Dobrá máma. Vyjádření společnosti Kaufland, která patří mezi největší maloobchodní řetězce v Česku, se ČTK nepodařilo zjistit.
„Vzniklé situace a komplikací způsobených našim věrným zákazníkům litujeme. Po dobu, než dojde k uzavření oboustranně akceptovatelných podmínek, nebudou výrobky společnosti Danone v řetězci Kaufland k dostání, v plném zastoupení však jsou k dostání ve všech ostatních obchodních řetězcích,“ uvedl ředitel kvality a externí komunikace české pobočky Danone Miloš Štafen. Dodal, že o spolupráci s Kauflandem chce mlékárna dále jednat.
Prodejnám Kaufland se rychle tenčí zásoby mléčných výrobků od Danone. Na informačních panelech v řadě prodejen na tento fakt své zákazníky upozorňuje, omlouvá se jim a zároveň jim jmenovitě doporučuje, kterými výrobky od jiných dodavatelů může ty nedostatkové od Danone nahradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.