Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Kam půjdete, mé úspory, ptají se Američané. Do akcií ne

Investice 31.08.2010 | 09:05 0 Komentářů

Z akciových fondů odteklo rekordní množství dolarů

New York – Rostoucí ekonomická nejistota se odráží na nižším zájmu Američanů o investice na burze. Během prvních sedmi měsíců roku vybrali z akcií a akciových fondů neuvěřitelných 33,12 miliardy dolarů. Mnozí z nich přesouvají peníze do investic, které považují za bezpečnější, například do dluhopisů. Pokud bude současné tempo pokračovat, dosáhnou výběry nejvyšších hodnot od roku 1980, s výjimkou roku 2008, kdy vrcholila finanční krize.
Fenoménem posledních desetiletí byl přitom růst počtu individuálních investorů. Jak se Američané stávali zodpovědnějšími za své důchodové úspory, investovali polovinu svých peněz buď přímo do akcií, nebo do podílových fondů. Současná změna v trendu je udivující.
Nezaměstnanost a levné domy – smrtící koktejl
Po předešlých recesích se Američanům vždy vrátilo nadšení investovat do akcií a doufali, že vydělají na ekonomickém oživení. Tentokrát však zůstávají ostražití, a to i přes rostoucí zisky domácích firem. „V této fázi ekonomického cyklu by do akciových fondů normálně přitékalo 10 až 20 miliard dolarů,“ míní Brian Reid, hlavní ekonom Investičního institutu.
#grafika1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.