Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Kalousek živnostníkům: Využijete paušál, nebude sleva

Investice 13.02.2012 | 09:10 0 Komentářů

ODS navrhuje omezit velikost živnosti maximálním obratem pět milionů korun

Praha – Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) připravil náhradní variantu pro případ, že neuspěje se svým záměrem snížit výdajové paušály živnostníků zpět na úroveň roku 2005, proti kterému se postavil premiér Petr Nečas (ODS).
Záložní plán počítá s tím, že živnostníci by nesměli současně uplatňovat paušály a daňové slevy či bonusy. V pondělním vydání o tom informuje časopis Týden, podle kterého se ale nový návrh nelíbí koaliční ODS ani opoziční ČSSD.
Pokud Kalousek s původním návrhem na snížení paušálů neuspěje, chce podle Týdne vyjednat aspoň kompromis. „Pokud budete jako osoba samostatně výdělečně činná uplatňovat paušály, nesmíte uplatňovat slevy a bonusy. A když chcete uplatňovat slevy a bonusy, tak účtujte, ale neuplatňujte paušály,“ cituje Týden Kalouska.
Na bonusech tratí erár
Jinak plánuje využívání paušálů omezit ODS. „ODS navrhuje ponechat sazby tak, jak jsou, ale omezit velikost živnosti maximálním obratem pět milionů korun, aby to skutečně bylo pro malé podnikatele,“ uvedl náměstek ministra financí Ladislav Minčič (ODS).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.