Pátek 23. července. Svátek má Libor.

K vlně zlevňování hypoték se přidala i Česká spořitelna

Investice 08.04.2010 | 15:51 0 Komentářů

Hypotéky jsou nejlevnější za dva roky. Vybrat si můžete i zcela nové druhy

Praha – K nejnovější vlně zlevňování hypoték se dnes přidala i Česká spořitelna. Úrokové sazby u pětiletých fixací snížila o 0,2 procentního bodu, nově tak začínají na 4,99 % p. a. a při využití další slevy dokonce na 4,49 %. Nabídka zatím není časově omezena.
Na sazbu 4,49 % lze dosáhnout při využití Ideální hypotéky s úrokovým zvýhodněním, kterou Česká spořitelna nabízí už od loňského podzimu. Zvýhodnění činí jeden procentní bod na polovinu úvěru, dosáhne však nejvýše 1,5 milionu korun.  Klient si musí povinně zřídit pojištění schopnosti splácet a v době splatnosti nesmí odejít k jiné bance, jinak musí úrokové zvýhodnění vrátit. Podmínkou je minimálně dvacetiletá splatnost. 
Nižší sazby nebo dočasné slevy v posledních týdnech nabídly například i Komerční banka, mBank, GE Money Bank, ČSOB či Wüstenrot hypoteční banka. Zcela nový produkt pak představily UniCredit Bank nebo Raiffeisenbank (podrobnosti jsme přinesli minulý týden v tomto článku).

Čtěte také:#obj_1059 Hypotéky mění tvář. A jsou nejlevnější za dva roky#obj_1059 Za levnější hypotékou odešla od banky jen sedmina lidí#obj_1059 Státní podporu spoření nezrušíme. Naopak, zní z ODS
#obj_5275Kromě zcela nových klientů se tak může radovat i zhruba padesát tisíc lidí, kterým letos končí fixace hypotéky. Mají nečekanou šanci platit v dalších letech méně, než ještě na začátku roku čekali. Hypotéky sice zůstávají výrazně dražší než před pěti lety, nicméně poprvé po dvou letech teď úrokové sazby zamířily opět výrazněji dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.