Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Ještě krásnější a navíc levnější: Kupé Jaguar F-Type je tu

Investice 10.04.2014 | 08:56 0 Komentářů

Nejsilnější verze vozu má po kapotou osmiválcový motor s výkonem 550 koní. Maximální rychlost je rovných 300 kilometrů v hodině.

Ještě krásnější a navíc levnější: Kupé Jaguar F-Type je tu

Za auto, které patří mezi nejkrásnější Jaguary všech dob, považují představitelé tradiční britské značky nový Jaguar F-Type Coupe.  A nechválí se pouze sami. Roadster, který předcházel stejnojmennému kupé, a jehož základní linie jsou shodné, drží titul World Car Design of The Year 2013.

Kupé se právě nyní začíná prodávat na tuzemském trhu.  Poprvé ho zájemci mohli spatřit v nově otevřeném autosalonu Dajbych v Praze 5.

Jaguar F- type Coupe má karosérii vyrobenou z hliníku, a jak je u klasického sporťáku nezbytné, motor pohání zadní kola.

Automobil se bude nabízet ve třech výkonových verzích. Tu základní pohání třílitrový benzinový šestiválec s výkonem až 340 koní. Zrychlení z nuly na stovku nastane za 5,3 sekundy a vůz dosáhne maximální rychlosti 260 kilometrů v hodině. Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Silnější verze s šestiválcovým motorem má už 380 koní a  hodnota zrychlení 0-100 km/hod je pod hranicí pěti sekund (4,9 s). Maximální rychlost vzrostla na 275 kilometrů v hodině.

Na vrcholu stojí verze F-Type R. Pod její kapotou se nachází osmiválcový motor o zdvihovém objemu válců pět litrů. Tomu navíc ještě pomáhá kompresor. Proto je výkon celých 550 koňských sil. Maximální rychlost této verze je elektronicky omezena na hranici 300 kilometrů v hodině. Zrychlení z klidu na stokilometrovou rychlost udává číslo 4,2 s.

Nejvýkonnější verze má odlišně nastavený podvozek. Disponuje také elektronicky řízeným aktivním diferenciálem, který automaticky rozděluje točivý moment motoru mezi obě zadní kola. Vůz má rovněž sportovní zavěšení s adaptivními tlumiči.

Pro tento vůz si zákazníci mohou objednat carbon-keramické brzdy. Díky nim se také sníží neodpružená hmotnost o celých 21 kilogramů.

Vztlak na zadní nápravě při jízdě pomáhá snižovat zadní spojler. Ten u stojícího a pomalu jedoucího vozu zůstává skryt. Vysunuje se automaticky, pokud rychlost přesáhne 110 kilometrů v hodině a opět se ukryje, když vůz zpomalí pod 80 km/hod.

Protože místo v zavazadlovém prostoru neubírá skládací střecha, jako u roadsteru, je pro uložení zavazadel k dispozici velmi slušný objem 407 litrů.

Cena vozu v základní verzi začíná na částce 1 853 000, což je zhruba o dvě stě tisíc korun méně, než kolik musí zájemce vynaložit na pořízení stejně výkonné otevřené verze. Za nejsilnější F –Type R Coupe se připlácí zhruba milion Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.