Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Ještě dříve než v Paříži. Lexus CT 200h v Praze

Investice 16.09.2010 | 00:01 0 Komentářů

Vůz má být při jízdě nejtišší ze všech

Jen o trošku méně pompézní premiéra než stejný vůz čeká za dva týdny ve výstavní hale během pařížského světového autosalonu, se odehrála v pražském autosalonu Lexus na Smíchově. Při představení předprodukčního kusu Lexusu CT 200h nechyběly dlouhonohé blondýny ani odkrývání plachty.
Však si také Lexus od tohoto vozu, který svými rozměry (délka je 432 centimetrů) spadá do nižší střední třídy velice slibuje. V budoucnosti má tento model tvořit až 45 procent celkových prodejů značky. Ve třídě prémiových kompaktních vozů jde o premiéru. Žádný konkurent zatím tento typ vozu nenabízí.
Představitelé firmy tvrdí, že zákazníky má okouzlit hned několik jeho předností. Jednak tichost (bylo použito nebývalé množství hluk absorbujících materiálů a dokonce je v zadních dveřích instalován tlumič, který dokáže potlačit dunivý zvuk vznikající ve vysokých rychlostech vinou nepatrných vibrací pátých dveří vozu.
Podvozek by měl dovolit sportovní jízdu
Přestože jde o hybrid (pouze na elektřinu je schopen ujet zhruba dva kilometry rychlostí do 45 km/hod), zaznělo při představování vozu hodněkrát slovo sportovnost. Té se konstruktéři vozu snažili docílit jednak nasazením řady sofistikovaných mechanických součástek do komponenntů podvozku a také pozicí pro řidiče, jehož kyčelní kloub by se měl nacházet velice blízko těžišti vozu. Nicméně výkon obou motorů zůstává stejný jako u Toyoty Prius, tedy 100 kW.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.