Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Je tu plán na záchranu OP Prostějov. Má jméno měřenky

Investice 10.05.2010 | 14:08 0 Komentářů

Obleky na míru mají zachránit v Prostějově aspoň část výroby textilu

Brno – Je tu další a možná už poslední plán na to, jak zachránit aspoň část výroby v jedné z největších středoevropských textilek, OP Prostějov. Jeho heslo je slovo měřenka.
Firma je v konkurzu a věřitelé, kterým dluží přes jednu a půl miliardy, o ni vedou ostrý souboj. Ten už řeší soudy, státní zástupci i politici. Vedení firmy podle informací deníku Aktuálně.cz připravilo nový plán, jak aspoň část firmy zachránit před definitivním ukončením výroby.
Krajský soud v Brně tak dostal návrh představenstva firmy na to, aby se dál rozvíjela výroba takzvaných měřenek. To znamená, že firma šije obleky přímo na zakázku jednotlivých zákazníků, ti si mohou vybrat látku, knoflíky nebo si do náprsenky nechat vyšít vlastní monogram.
Česko je lídrem v Evropě
Moravské oděvní firmy jsou přitom evropským lídrem ve výrobě obleků na míru. A nejde o žádnou zanedbatelnou výrobu, k zákazníkům míří desítky až stovky tisíc na míru padnoucích obleků. Prostějovské textilce rostla, na rozdíl od ostatního sortimentu, výroba obleků na míru o desítky procent ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.